ידיעות תל אביב

ידיעות תל אביב

שם: נטע (נטליה) אוסצ'יוב
גיל: 45
מקצוע: "קוסמטיקאית. אני עובדת המון שעות ביום ואוהבת מאוד את מה שאני עושה. העבודה שלי זה החיים שלי. אני חיה אותה מגיל צעיר מאוד. גם אמא שלי היתה בתחום הזה ותמיד חלמתי להצליח בו. החלום התגשם מעבר לציפיות שלי".
מצב משפחתי: "אני נשואה למשה שמש ואמא לשלושה גוזלים – תאומים בני שש, ירדן וליאור, שעולים לכיתה א', ואלין שעולה לכיתה ג'".
מאין את במקור? "עליתי מעיר קטנה ברוסיה לפני 20 שנה. היו לי מאה דולר בכיס ורצון גדול מאוד למצוא את עצמי, להכיר את עצמי פה ולהתחיל דרך חדשה. הרגשתי מיד שהגעתי הביתה, שאני שייכת".
כמה זמן את גרה בתל אביב? "19 שנה, אוטוטו 20. בהתחלה גרתי בפלורנטין ומשם עברתי לנווה צדק, קרוב לים. כשהגעתי לפה התחלתי לעבוד בניקיון, במלצרות, בבתי אבות. הלכתי לעבוד בתאטרון גשר ובהיכל התרבות כסדרנית כי אני אוהבת מוזיקה ותרבות".
במה תל אביב דומה למקום שבאת ממנו ובמה היא שונה ממנו? "הגעתי מעיר קטנה ליד מוסקבה. היה אפשר להגיע מקצה אחד שלה לקצה האחר בזמן קצר יחסית, וזה מזכיר את המצב בתל אביב. השוני הוא בזה שבתל אביב יש אנרגיה אחרת, זו עיר של הזדמנויות. מהקצה של לוינסקי ועד רמת אביב, שבה אני גרה, יש בדרך כל כך הרבה סגנונות, והכל מסתדר יחד בסינרגיה ייחודית. הכל אפשרי פה, ואני דוגמה טובה מאוד לזה. בהתחלה שכרתי דירה, מטר על מטה, ולא היה לי אפילו מקרר. עבדתי קשה והיום אני מנהלת קליניקה מוצלחת, מעסיקה רופאים כי הכל אפשר בעיר הזאת".
איפה בחרת להצטלם ומדוע? "לא כל המשפחה שלי יהודים. סבא שלי יהודי, אז כשעליתי לפה היה לי חשוב להתעמק, להכיר את ההיסטוריה, להבין. בחרתי ללמוד יהדות כי הבנתי שאני רוצה להתגייר כדי להיות ממש חלק מהעם שלי. זו היתה בחירה אישית לגמרי. שמחתי להכיר אנשים כמוני, חילונים שבחרו לחזור בתשובה. הם הקימו בית כנסת בנווה צדק, והייתי הולכת אליו כל שבת. הכרתי שם אנשים מקסימים. היה זוג שלקח אותי תחת חסותם, והוא ממש הפך למשפחה בשבילי, ביליתי איתו המון. אני חושבת שזה עשה שינוי גדול מאוד בחיים שלי, נתן לי ביטחון, הבנה, נפתח בי משהו. ההתעמקות ביהדות והגיור השלימו את הפזל מבחינתי. קיבלתי את המשפחה היהודית שהיתה חסרה לי במרחב האורבני שכל כך אהבתי מהרגע הראשון.
מה חסר לך בעיר ומה היית רוצה לשנות בה? "מחירי הדירות פה יקרים מאוד. יוקר המחיה ממש בעייתי. לזוגות הצעירים קשה מאוד. מי שאין לו תמיכה מההורים קשה לו מאוד. אמנם אני מצליחה ולא חסר לי שום דבר, אבל משפחה ממוצעת לא יכולה לקנות דירה בתל אביב, לא משנה באיזה איזור. זה מטורף. אפילו אנשים כמוני, שכן ביססו את עצמם לגמרי בכוחות עצמם, שעבדו קשה יומם ולילה כדי לבנות עסק מצליח כמו שני, לא יכולים לקנות פה בית. לא הם ולא אני. זה אבסורד".
תל אביבים הם: "אנשים אנרגטיים, אנשים שהעיר משרה עליהם אנרגיה מיוחדת, והם מרגישים אותה והופכים להיות חלק ממנה. רק מי שיודע להכיל את העיר הזאת הוא תל אביבי. זו לא עיר לכל אחד. כשאתה תל אביבי אתה תל אביבי בדם כי העיר זורמת בדם שלך, זו שייכות בלתי ניתנת להתרה".